OK Trust

Jak ušetřit za energie?

Rodinné finance nejsou jen finanční produkty. Důležitou roli na stavu našich peněženek hrají i další výdaje – bydlení, jídlo, energie, zábava. Jak udělat obvyklé výdaje co nejmenší, záleží většinou na nás samotných. S optimalizací některých výdajů je ale dobré se obrátit na odborníky. V dnešním článku se zaměříme na to, jak bez problémů snížit náklady na energie.

Nemusíte zrovna investovat desetitisíce do moderních úsporných zařízení či zateplení, abyste snížili své účty za energie. Stačí se podívat, zda na trhu neexistuje levnější dodavatel plynu či elektřiny, za což nemusíte zaplatit ani korunu navíc. Vybrat si nového výhodnějšího dodavatele ale není jednoduché. Na trhu jsou totiž desítky alternativních dodavatelů aktivně nabízejících svoje služby, což může být pro koncového zákazníka matoucí.

Je nepříjemnou realitou, že nejlevnější dodavatel nemusí být vždy nejvýhodnější. Nižší cena může být podmíněna i některými chybějícími službami, na něž je zákazník zvyklý a které jsou v daném případě zpoplatněny. Příkladem může být zpoplatněné volání na telefonní linku.

Jak tedy vydělat a nenaletět? Naši poradci Vám mohou pomoci i s tímto problémem. Díky spolupráci s firmou Optimal Energy Vám zpracujeme nezávaznou kalkulaci, kde přesně uvidíte, kolik a za jakých podmínek můžete ušetřit.

Vyvarujte se podepisování smluv s podomními prodejci, nemusí se jednat o řádně vyškolené odborníky, s nimiž byste se měli primárně radit. Podobní prodejci mohou zároveň poskytovat mylné a klamavé informace, které si raději u daných společností vždy ověřte.

Zajímá Vás, kolik je možné na změně dodavatele vydělat? Uveďme si jeden praktický příklad.

Pan Milan bydlí ve dvougeneračním rodinném domě, který není zateplený a v domácnosti používají běžné spotřebiče. Dům vytápí zemním plynem. Ten slouží také k ohřevu vody. Elektřina je pak na svícení a provoz domácích spotřebičů jako je TV, lednice, počítač, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice apod. Výdaje za energie mu nejsou lhostejné a tak se rozhodl pro nezávaznou kalkulaci s porovnáním dostupných cen na trhu. Z propočtů pak vyplynulo, že rozdíl mezi nejdražším a nejlevnější dodavatelem energií je až 35 %. Po změně dodavatele činila jeho roční úspora zhruba 23 000 Kč.

Pokud máte zájem o zpracování konkrétní nezávazné kalkulace na energie, obraťte se na svého poradce, který Vám rád poradí.