Likvidace pojistných událostí v rukou profesionálů

26.7.2018

Nedávno jsme vás informovali o výhodách pojištění právní ochrany. Dnes bychom vám představili další odbornou službu z oblasti pojišťovnictví. Jedná se o tzv. odbornou externí likvidaci a je to pomoc odborníků při řešení pojistných událostí – jak konkrétně se taková situace řeší? Přečtete si v dnešním článku.

Pojistná událost se vám může přihodit takřka denně – od poškrábání nového auta až po úraz v zaměstnání a s tím spojené hlášení trvalých následků atd. Takovou situaci můžete buď řešit sami tím, že vše nahlásíte vaší pojišťovně, zaměstnavateli, vyplníte příslušné formuláře a další náležitosti, anebo využijete služeb odborné externí likvidace. Pak řešení celé události s pojišťovnou přebírá a řeší odborník z oblasti práva a pojišťovnictví. Vy tak máte jistotu, že z pojišťovny dostanete pojistné plnění, na které máte skutečně právo a nemusíte nijak obtížně zjišťovat informace. Vše je zařízeno za vás.

Podívejme se na takový běžný případ, který řešila společnost EUCS věnující se procesu externí likvidace: Vytopení bytu způsobené prasklým radiátorem.

Voda z radiátoru vytopila ložnici a stříkající voda způsobila další škody. Klient původně nárokoval plnění ve výši 15 000 Kč.

Díky zastoupení klienta likvidačním týmem EUCS obdržel ve výsledku klient plnění v celkové výši 32 268 Kč, tedy o 114 % více.

Podobných situací je celá řada a bez pomoci odborníků často dopadnou nevýhodně pro klienta. A to z důvodu, že klient sám nemusí mít v oblasti práva a pojišťovnictví dostatečné znalosti, neorientuje se v dané problematice a pracovník pojišťovny mu třeba nepodá veškeré informace. V těchto případech pak skvěle zafunguje odborná pomoc. Máte tak vždy jistotu, že získáte vše, na co máte opravdu nárok.

Zdroj: příklad řešený společností EUCS